Diskusní téma: Mikrocefalie

Datum: 22.09.2011

Vložil: Petra

Titulek: Davídek

Dobrý den i my bojujeme s mikrocefálií....je to dost sobecké, ale občas jsem i ráda, že nejsme sami.....to ustavičné chození po doktorech mě velice unavuje...o mirkocefálii jsme se dozvěděli snad až na roce a to je teď Davídkovi 15 měsíců....od doktorů jsem většinou byla napadána , že s malým moc necvičím a že to odbývám (a to nám rehabilitační sestra ani nedala vojtovvku, ale pouze incpirační cviky)...absolvovali jsme všechny možný ultrazvuky a doktory....máme za sebou i genetiku.....Davídek do jeho roku jen ležel na zádech a neotáčel se na břichu a skoro celý den prospal.....teď je tomu 2 měsíce co se poprvé otočil, za pár dní posadil a konečně už leze....k té jeho mikrocefalii bojoval ještě se svým vlastním tělem (když jsme odcházeli z porodnice, vážil 2,5kg a teď na svých 15 měsících váží 13kg a musel si vytvořit svaly, jelikož při měření tuku mu objevili že je abnormálně obézní) .Spadl mi ohromně velký kámen ze srdce, když vše překonal a pokročil ve vývoji, ale i tak čekáme co bude dál, i když nám výsledky dopadají dobře, tak stále tam je ta obava...čeká nás teď ještě ultrazvuk hlavičky ve spánku (jsem zvědavá jak ho uspím, jelikož od té doby co leze spát nechce vůbec a všude možně si sedá:-) ) Přeji pěkný den a zase se podělím o naších dalších pokrocích:-)





Zpět na diskuzi